724-285-253
kontakt@garcar.pl
pon-pt: 9-17
sob: 9-16

Prostowanie felg

Prostowanie felg aluminiowych i stalowych


GARCAR - MECHANIKA & WULKANIZACJA | PROSTOWANIE FELG 

Nasza firma oferuje Państwu rozwiązania, które pozwolą uchronić felgi przed koniecznością ich wyrzucenia oraz zaoszczędzić sporą ilość gotówki.

Zły stan naszych dróg, wysokie krawężniki, błędnie osadzone studzienki – o uszkodzenie felg nie trudno.


Czym grozi jazda na niesprawnych felgach?

Warto wiedzieć, że jazda na krzywych felgach nie tylko pogarsza komfort podróżowania, lecz także w dużym stopniu zagraża bezpieczeństwu. Charakterystyczne „bicie” koła może przy dużej prędkości doprowadzić do osłabienia przyczepności lub spowodować ściąganie auta na jedną stronę. Krzywe felgi wpływają także na obniżenie żywotności zawieszenia oraz opon.


Jak rozpoznać, że należy wyprostować felgę?

Najpowszechniejszym objawem, który informuje nas o konieczności naprawy felgi są wibracje na kierownicy. Mogą być spowodowane uszkodzeniem opony, jednak najczęściej są skutkiem krzywej felgi. Objawy nasilają się wraz ze zwiększeniem prędkości. Czasem mogą występować np. tylko podczas skrętu. O tym, czy warto zająć się renowacją felg, świadczy także proces wyważania kół w trakcie wymiany opon. Używanie wielu ciężarków do wyważenia koła to tylko omijanie problemu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zaś jego wyeliminowanie, czyli prostowanie felg.


Ile kosztuje naprawa felgi?

Cena prostowania felgi zależna jest od wielu czynników. Rozmiar felgi, rodzaj oraz stopień uszkodzenia, materiał z jakiego jest wykonana czy dodatkowe niezbędne prace. Sporządzamy wstępną wycenę napraw na podstawie oględzin felgi. Wówczas klient może zdecydować, czy korzystniejsza jest dla niego naprawa felg, czy zakup nowych. Ceny prostowania felgi przy pomocy specjalistycznych urządzeń zaczynają się w naszym zakładzie od 50 zł/sztuka.


Jaki jest czas oczekiwania na naprawę felgi?

Czas oczekiwania jest uzależniony od ilości zleceń, rodzaju oraz stopnia uszkodzeń felgi. Zazwyczaj jest to czas od 2 do 5 dni roboczych.


W jaki sposób umówić się / dostarczyć felgi do naprawy?

Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie, bądź przez formularz kontaktowy. Oszacujemy nasz czas, ustalimy kiedy można dostarczyć felgi do naszej firmy.


Skontaktuj się z nami